قوانین و مقررات

مرحله‌ی تعیین خط گرندپری بریتانیا 2020 با پول پوزیشن لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG پتروناس و جایگاه دومی و سومی والتری بوتاس و مکس وشتاپن همراه بود.

پس از دورهای تمرینی، رانندگان فرمول یک 2020 برای تعیین خط در پیست سیلورستون به‌میدان رفتند که درنهایت، با پول پوزیشن لوئیس همیلتون از تیم AMG پتروناس همراه شد؛ درنتیجه، راننده‌ی انگلیسی مرسدس بنز فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک بریتانیا 2020 را از جایگاه نخست آغاز خواهد کرد. ناگفته نماند والتری بوتاس از مرسدس و مکس وشتاپن از ردبول در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و رانندگان تیم فراری نیز توانستند جایگاه چهارم و دهم را برای خط شروع مسابقه‌ی فردا کسب کنند.

ازجمله نکات جالب گرندپری بریتانیا می‌توان به مثبت‌شدن آزمایش کرونای سرجیو پرز و جایگزینی او با نیکو هالکنبرگ اشاره کرد. تمرین اول با عملکرد چشمگیر مکس وشتاپن و لوئیس همیلتون و لنس استرول پایان یافت و در تمرین دوم نیز، لنس استرول و الکس آلبون و والتری بوتاس عملکرد بهتری از دیگران از خود نشان دادند. تمرین سوم نیز که ساعاتی پیش به‌پایان رسید، با ثبت بهترین زمان رانندگان تیم مرسدس همراه شد.

مرحله‌ی اول تعیین خط فرمول یک بریتانیا در حالی آغاز شد که رانندگان تیم‌های ریسینگ پوینت و آلفاتاوری فراتر از انتظار بودند. در این مرحله، نیکلاس لطیفی، رومن گروژان، کیمی رایکونن، آنتونیو جوویناتزی و کوین مگنوسن از راهیابی به مرحله‌ی دوم تعیین خط بازماندند. سرانجام در مرحله‌ی اول تعیین خط، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون و مکس وشتاپن در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. 

دور دوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری فرمول یک 2020 با پیشتازی بوتاس و همیلتون و وشتاپن ادامه یافت؛ درحالی‌که جورج راسل، دنیل کویات، نیکو هالکنبرگ، الکس آلبون و پیر گسلی از راهیابی به مرحله‌ی سوم تعیین خط بازماندند. بدین‌ترتیب، رانندگان تیم‌های مرسدس، فراری، ردبول، ریسینگ پوینت، رنو و مک‌لارن توانستند در مرحله‌ی پایانی تعیین خط حضور داشته باشند.

درنهایت، دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری 2020 فرمول یک بریتانیا با پیشتازی لوئیس همیلتون و ثبت زمان 1 دقیقه و 24/303 ثانیه به‌پایان رسید. پس از همیلتون، والتری بوتاس با 0/313 ثانیه اختلاف در جایگاه دوم و مکس وشتاپن با 1/022 اختلاف با نفر اول در جایگاه سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک بریتانیا ایستاد. چارلز لکلرک، لندو نوریس، لنس استرول، کارلوس ساینز، دنیل ریکیاردو، استبان اُکُن و سباستین فتل نیز در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.

خطرانندهتیم
1لوئیس همیلتون  مرسدس
2والتری بوتاسمرسدس
3مکس وشتاپنردبول
4چارلز لکلرکفراری
5 لندو نوریسمک‌لارن
6لنس استرولریسینگ پوینت
7کارلوس ساینزمک‌لارن
8دنیل ریکیاردورنو
9استبان اُکُنرنو
10سباستین فتلفراری

مرحله‌ی اصلی گرندپری بریتانیا 2020 یکشنبه 12 مرداد 1399 از ساعت 17:40 به‌وقت ایران آغاز خواهد شد.


منبع همدیگه

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده