قوانین و مقررات

ارزش بیت‌کوین به‌تازگی اولین‌بار در 12 ماه گذشته، مرز 11،600 دلار را رد کرده است. معامله‌گران انتظار دارند ارزش این رمزارز تا 15،000 دلار هم افزایش پیدا کند.

با ایجاد برخی تغییرات در رویکرد بازار، ارزش رمزارز بیت‌کوین (Bitcoin) برای نخستین‌بار در یک سال گذشته به 11،600 دلار رسید که اتفاقی بسیار مهم قلمداد می‌شود. آخرین نرخ بازار نشان می‌دهد ارزش بیت‌کوین به‌طور محسوسی افزایش پیدا کرده و سرمایه‌گذاران مدعی هستند در آینده به 15،000 دلار هم خواهد رسید. 

آخرین آمار ارزش بازار رمزارزها (منبع: Coin360)

طبق آمار رسمی، در اتفاقی ناگهانی ارزش بیت‌کوین در صرافی بیت‌مکس (BitMEX) به 11،763 دلار رسید و قیمت بیت‌کوین توانست شکاف معاملات آتی (فیوچرز) CME را پر کند و ارزشش به 11،630 دلار برسد. این اتفاق معمولا در اواخر هفته رخ نمی‌دهد؛ اما این‌بار ظاهرا اوضاع فرق می‌کند. 

در همین حین، کایل دیویس، هم‌بنیان‌گذار مؤسسه‌ی Three Arrows Capital، معتقد است تغییرات قیمتی بیت‌کوین در آخر هفته‌ی جاری هنوز آغاز نشده و موانع بسیار کمی پیش ‌روی بیت‌کوین برای نرسیدن از ارزش 12،000 دلار به 15،000 دلار وجود دارد. کایل دیویس می‌گوید: «نکته‌ی عجیب این است که اتفاقات آخر هفته هنوز آغاز نشده‌اند. چقدر مقاومت بین ارزش 12،000 تا 15،000 دلار وجود دارد؟»

نگاهی به نمودار هفتگی بیت‌کوین در سال‌های گذشته نشان می‌دهد معمولا در بین ارزش 12،000 تا 15،000 دلاری این رمزارز، پرایس اکشن (Price Action) وجود ندارد. آخرین‌باری که ارزش بیت‌کوین از 11،600 دلار رد شد، به اواسط سال 2019 برمی‌گردد؛ دقیقا در همان دورانی که این رمزارز پس از چند سال به ارزش 14،000 دلار دست پیدا کرد و سپس کاهش قیمتش را شاهد بودیم. 

چارت روزانه‌ی بیت‌کوین

ذکر این نکته نیز ضروری است که در سال 2017، ارزش بیت‌کوین دو هفته پس از رسیدن به 11،600 دلار، به بیشترین حد خود در تاریخ رسید. براساس گفته‌های مایک ون د پاپ، درصورت باقی‌ماندن ارزش بیت‌کوین در 11،400 دلار، ساختار بازار این رمزارز درخورتحسین خواهد بود. درصورتی‌که بیت‌کوین در ارزش بیش از 11،400 دلار به ثبات برسد، نشان می‌دهد وارد سطح پشتیبانی (Support Level) شده است. در همین حین طبق داده‌های اسکیو (Skew)، کمتر از 20 میلیون دلار قرارداد فیوچرز بیت‌کوین در پی اتفاق امروز نقد شدند. هنگامی‌که تغییرات ارزش بیت‌کوین تا حد زیادی وابسته به بازار معاملات فیوچرز باشد، معمولا سطح نقدینگی به‌طور محسوسی افزایش می‌یابد. 

کم‌بودن نسبی سطح نقدینگی در بازار معاملات فیوچرز نشان می‌دهد احتمالا به نقطه‌ی مدنظر در بازار رسیده‌ایم و ازاین‌پس بازار معاملات آپشن (Options Trading) قصد دارد این روند را تسریع کند. اگر تب‌و‌تاب بازار فیوچرز بیت‌کوین کمتر از بازار آپشن باشد، وارد چرخه‌ی صعودی (Bull) باثبات‌تر و قوی‌تر خواهیم شد. برخی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار مدعی شده‌اند چرخه‌ی صعودی بعدی بیت‌کوین در حال آغاز است. 

یکی از معامله‌گران ناشناس بیت‌کوین که با نام مستعار Rookie شناخته می‌شود، می‌گوید با نظارت روی بازه‌ی زمانی وسیع‌تر می‌توان متوجه شد که شمع ماهانه‌ی بیت‌کوین و اتریوم نشان می‌دهد در حال حرکت به‌سمت بازار صعودی هستیم. باید دید در آینده‌ی نزدیک بیت‌کوین می‌تواند از کانال 11،400 دلاری به‌عنوان سطح پشتیبانی دفاع کند یا خیر. عمده‌ی معامله‌گران دید مثبتی ‌به ماجرا دارند؛ زیرا عملکرد بیت‌کوین همچنان بهتر از رمزارزهای دیگر است.


منبع cointelegraph

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده