قوانین و مقررات

تیونر سوئیسی dÄHLer در تازه‌ترین پروژه‌ی خود، بسته‌های ارتقا‌ی عملکردش برای نسل جدید تویوتا سوپرا را رونمایی کرده است.

شرکت dÄHLer به تیونینگ محصولات بی‌ام‌و شهرت دارد و سال گذشته، خودرو بی‌ام‌و Z4 سفارشی را رونمایی کرد. حال نوبت تویوتا سوپرا جدید (GR Supra) فرارسیده است تا مانند برادر ناتنی‌اش، زیر جراحی این تیونر سوئیسی قرار گیرد. برخلاف مدل Z4، تیونر dÄHLer در پروژه‌ی سوپرا، روی بدنه‌ی خودرو تغییرات زیادی اعمال نکرده است.

تویوتا سوپرا با تیونینگ dÄHLer از قطعات جدید بسیاری بهره می‌برد. در این محصول، از سامانه‌ی اگزوز ساخته‌شده با فولاد ضدزنگ استفاده شده است که درمقایسه‌با نسخه‌ی معمولی، صدای بیشتری تولید می‌کند. فنر‌بندی خودرو که قابلیت تنظیم ارتفاع و نرمی را دارد، دستخوش تغییر شده است. همچنین، رینگ‌های آلومینیومی 20 اینچی به‌همراه لاستیک‌های ساخت میشلن روی این خودرو تویوتا نصب شده است.

پیشرانه‌ی این خودرو اسپرت ژاپنی نیز ارتقا یافته است و از موتور سه‌لیتری شش سیلندر با آرایش خطی بهره می‌برد که به‌همراه توربوشارژر در حالت استاندارد 335 اسب‌‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند؛ درنتیجه، می‌تواند درحدود چهار از حالت سکون به سرعت صد کیلومتربرساعت برسد. شایان ذکر است سرعت نهایی تویوتا سوپرای تقویت‌شده نیز به 250 کیلومتر‌بر‌ساعت محدود شده است.

dÄHLer دو سطح از ارتقا‌ی قدرت را برای این ژاپنی در نظر گرفته است. بسته‌ی ارتقا‌ی سطح اول قدرتی برابر 402 اسب‌بخار و 610 نیوتن‌متر گشتاور و بسته‌ی ارتقای سطح دوم قدرتی برابر 454 اسب‌بخار قدرت و 660 نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌کند. در بسته‌ی ارتقای سطح دوم، از محدودیت الکترونیکی سرعت خبری نیست.

این تیونر سوئیسی علاوه‌بر تقویت پیشرانه، سایر جنبه‌های عملکرد خودرو را نیز بهبود بخشیده است. در این محصول، از مجموعه‌ی فنر‌بندی جدید استفاده شده است که فرمان‌پذیری بهتری را در رانندگی پیست ارائه می‌‌کند. تنظیم مجدد ECU نیز به بهبود عملکرد خودرو کمک کرده است.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده