قوانین و مقررات

کارما از پلتفرم جدید E-Flex برای خودروهای الکتریکی خود رونمایی کرد که می‌تواند در طیف وسیعی از محصولات شامل ون خودران و خودروی سوپراسپرت استفاده شود.

شرکت خودروسازی کارما (Karma Automotive) از پلتفرم E-Flex رونمایی کرد که نگاهی به آینده دارد. از پلتفرم E-Flex می‌توان در مجموعه‌ای از خودروهای الکتریکی از جمله ون‌های خودران، خودروهای سوپراسپرت قدرتمند و مدل‌های سنتی استفاده کرد.

پلتفرم جدید در مدلRevero GT استفاده شده؛ اما کارما خاطرنشان کرده است این خودرو با ظرفیت پیمایش بیشتر درکنار چند طرح مفهومی، طی هفته‌های آینده به نمایش گذاشته می‌شود.

کوین پاولوف، مدیرعامل این شرکت گفت:

ما محصولی فیزیکی ایجاد کرده‌ایم که می‌تواند به پنج محصول مختلف قالب‌بندی شود؛ چیزی که سایرین آن را اسکیت‌بورد یک‌بعدی می‌نامند، اما ما پلتفرم E-Flex را یک راه‌حل چندکاره می‌نامیم. این پلتفرم بسیار انعطاف‌پذیر است زیرا امکان دسترسی به حداکثر 22 پیکربندی مختلف را فراهم می‌کند و انواع مختلف پکیج باتری خودروی الکتریکی و سیستم‌های مختلف محرک موتور را پوشش می‌دهد.

درحالی‌که این شرکت، جزئیات چندانی از پلتفرم‌های خودرو ارائه نمی‌دهد، کارما خاطرنشان کرد که پلتفرم E-Flex به آن‌ها امکان می‌دهد خودروهای خود را سریع‌تر و با هزینه کمتری توسعه دهند. کارما همچنین گفت این پلتفرم پذیرای فناوری خودران، هوش مصنوعی و راه‌حل‌های پیشرفته حمل‌ونقل خواهد بود.

با پلتفرم جدید، شاید خودروی مفهومی SC2 در نهایت تولید شود. این مدل در نمایشگاه خودرو لس آنجلس 2019 رونمایی شد و از دو موتور الکتریکی بهره می‌برد که دارای قدرت ترکیبی 1،100 اسب‌بخار هستند. بهره‌گیری از دو موتور الکتریکی به این خودروی الکتریکی امکان می‌دهد که طی زمان 1/9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتربرساعت دست یابد و ظرفیت پیمایش آن نیز به 563 کیلومتر می‌رسد.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده